2

2012-2013 Season

In the Eighth season of the organization the following were the results.

8th grade Boys (class of 2017)

The 8th grade boys took 1st place in the Oconomowoc Tournament and 2nd place at the Nathan Hale Shootout.

Overall record 18-13     League Record 10-6      Tournament Record 8-7

Date
Day
Time
Place
Against
Score
Win/Loss
11/3/12
Saturday
Tourney
New Berlin West
Brookfield Central
59-16
Loss
11/3/12
Saturday
Tourney
New Berlin West
Burlington
39-19
Won
11/3/12
Saturday
Tourney
New Berlin West
Oconomowoc
58-31
Loss
11/11/12
Sunday
12:00 pm
West Allis Central
Lake Geneva
51-35
Loss
11/11/12
Sunday
2:00 pm
West Allis Central
Union Grove
31-23
Loss
11/25/12
Sunday
4:00 pm
Center Court
Cedarburg
32-30
Win
11/25/12
Sunday
6:00 pm
Center Court
Shorewood
41-28
Loss
12/1/12
Saturday
Tourney
Oak Creek HS
Greenfield
28-14
Loss
12/1/12
Saturday
Tourney
Oak Creek HS
Westosha
44-31
Win
12/1/12
Saturday
Tourney
Oak Creek HS
Oak Creek
52-42
Loss
12/8/12
Saturday
Tourney
Center Court
Milton
52-49
Loss OT
12/8/12
Saturday
Tourney
Center Court
Waukesha West
51-16
Win
12/8/12
Saturday
Tourney
Center Court
Pewaukee
53-51
Loss OT
12/16/12
Sunday
8:00 am
Center Court
Waukesha North
53-20
Win
12/16/12
Sunday
10:00 am
Center Court
Elkhorn Purple
49-39
Loss
1/6/13
Sunday
4:00 pm
Whitnall HS
Whitnall
41-29
Win
1/6/13
Sunday
6:00 pm
Whitnall HS
Germantown White
44-37
Loss
1/12/13
Saturday
Tourney
Nathan Hale
Waukesha North
49-19
Win
1/12/13
Saturday
Tourney
Nathan Hale
Brookfield Central
54-46
Win
1/13/13
Sunday
Tourney
Nathan Hale
West Allis Central
60-30
Loss
1/20/13
Sunday
1:00 pm
New Berlin Eisenhower
New Berlin Eisenhower
55-34
Win
1/20/13
Sunday
3:00 pm
New Berlin Eisenhower
Mukwonago
44-33
Win
1/26/13
Saturday
Tourney
Oconomowoc HS
Homestead
43-29
Win
1/26/13
Saturday
Tourney
Oconomowoc HS
Kettle Moraine
35-34
Win
1/26/13
Saturday
Tourney
Oconomowoc HS
Madison Memorial
44-42
Win
1/27/13
Sunday
4:00 pm
Arrowhead HS
Pewaukee
35-27
Win
1/27/13
Sunday
6:00 pm
Arrowhead HS
Kettle Moraine
42-39
Win (OT)
2/3/13
Sunday
1:00 pm
Pius
South Milwaukee
50-32
Win
2/3/13
Sunday
3:00 pm
Pius
Wauwatosa West
57-41
Loss
2/24/13
Sunday
4:00 pm
Pewaukee HS
Arrowhead
48-31
Win
2/24/13
Sunday
6:00 pm
Pewaukee HS
Musekgo White
38-33
Win

8th grade Girls (class of 2017)

The 8th grade girls took 3rd place at the Sheboygan Falls Tournament, were Consolation Champions at the South Milwaukee Tournament and took 2nd place at the Oak Creek Tournament.

Overall record 13-14    League Record 4-4      Tournament Record 9-10

Date
Day
Time
Place
Against
Score
Win/Loss
11/15/12
Thursday
7:40 pm
Forest Park Franklin Black (Lee)
39-16
Loss
11/29/12
Thursday
8:40 pm
Forest Park South Milwaukee
29-28
Loss (OT)
12/15/12
Saturday
Tourney
Jefferson Oregon
34-21
Loss
12/15/12
Saturday
Tourney
Jefferson Jefferson
35-31
Loss
12/15/12
Saturday
Tourney
Jefferson Mukwonago
49-27
Win
12/20/12
Thursday
8:40 pm
Forest Park Cudahy
32-18
Loss
1/3/13
Thursday
7:40 pm
Forest Park Franklin Gold
20-12
Win
1/10/13
Thursady
7:40 pm
Forest Park Oak Creek
37-23
Win
1/13/13
Sunday
Tourney
Cudahy Westosha Central
28-21
Win
1/13/13
Sunday
Tourney
Cudahy Cudahy
38-33
Loss
1/13/13
Sunday
Tourney
Cudahy South Milwaukee
34-28
Loss
1/17/13
Thursday
8:30 pm
Forest Park Muskego
32-20
Loss
1/19/13
Saturday
Tourney
Oak Creek Oak Creek
33-23
Win
1/19/13
Saturday
Tourney
Oak Creek Franklin
23-19
Win
1/19/13
Saturday
Tourney
Oak Creek New Berlin Eisenhower
24-18
Loss
2/2/13
Saturday
Tourney
South Milwaukee New Berlin
19-17
Loss
2/2/13
Saturday
Tourney
South Milwaukee Oak Creek
27-13
Win
2/2/13
Saturday
Tourney
South Milwaukee Cudahy
25-20
Win
2/7/13
Thursday
7:40 pm
Forest Park Greenfield
30-19
Win
2/10/13
Sunday
Tourney
Sheboygan Falls Milwaukee Mavericks
47-34
Loss
2/10/13
Sunday
Tourney
Sheboygan Falls Laconia
44-29
Loss
2/10/13
Sunday
Tourney
Sheboygan Falls Sheboygan Falls
39-29
Win
2/10/13
Sunday
Tourney
Sheboygan Falls Milwaukee Mavericks
40-39
Win
2/23/13
Saturday
Tourney
Wauwatosa Homestead
29-16
Loss
2/23/13
Saturday
Tourney
Wauwatosa New Berlin
34-22
Loss
2/23/13
Saturday
Tourney
Wauwatosa Whitefish Bay
30-18
Win
3/7/13
Thursady
7:50 pm
Forest Park Oak Creek
30-26
Win

7th grade Boys (class of 2018)

The 7th grade boys took 2nd place at the Oconomowoc Tournament

Overall record 18-13     League Record 13-3      Tournament Record 5-10

DATE
DAY
TIME
PLACE
AGAINST
SCORE
WIN/LOSS
November 11th Sunday 10:00 West Allis Central Elkhorn Purple
30-29
Win
November 11th Sunday 1:00 West Allis Central Lake Geneva
37-20
Loss
November 17th Saturday Tourney New Berlin Eisenhower NB Eisenhower Gold
48-18
Loss
November 17th Saturday Tourney New Berlin Eisenhower Westosha
33-20
Loss
November 17th Saturday Tourney New Berlin Eisenhower NB Eisenhower Purple
38-34
Win (OT)
November 25th Sunday 9:00 West Allis Central Muskego Dukat
37-32
Loss
November 25th Sunday 11:00 West Allis Central NB Eisenhower Gold
29-26
Win
December 1st Saturday Tourney Oak Creek Oak Creek
53-22
Loss
December 1st Saturday Tourney Oak Creek Oconomowoc
36-20
Loss
December 1st Saturday Tourney Oak Creek Westhosha
33-24
Loss
December 9th Sunday 8:00 West Allis Central Waterford
33-19
Loss
December 9th Sunday 10:00 West Allis Central Waukesha North
34-24
Win
January 6th Sunday 12:00 West Allis Central Wauwatosa West
48-32
Win
January 6th Sunday 2:00 West Allis Central South Milwaukee
38-24
Win
January 12th Saturday Tourney Nathan Hale Wauwatosa West
34-15
Win
January 12th Saturday Tourney Nathan Hale Waukesha West
51-19
Loss
January 13th Sunday Tourney Nathan Hale Brookfield Central
34-29
Loss
January 20th Sunday 3:00 Whitnall Greenfield 
40-26
Win
January 20th Sunday 5:00 Whitnall Whitnall
41-16
Win
January 26th Saturday Tourney Oconomowoc Mukwonago
36-32
Win
January 26th Saturday Tourney Oconomowoc Kettle Moraine
36-26
Win
January 26th Saturday Tourney Oconomowoc NB Eisenhower Gold
33-29
Loss
January 27th Sunday 4:00 Whitefish Bay HS Sussex Black
36-24
Win
January 27th Sunday 6:00 Whitefish Bay HS Kettle Moraine
36-31
Win
February 2nd Saturday Tourney Sussex Hamilton Sussex Red
41-22
Loss
February 2nd Saturday Tourney Sussex Hamilton Brookfield East
39-31
Loss
February 2nd Saturday Tourney Sussex Hamilton Sussex White
41-29
Win
February 10th Sunday 5:00 Whitefish Bay HS Nicolet
34-9
Win
February 10th Sunday 7:00 Whitefish Bay HS Shorewood
41-29
Win
February 24th Sunday 1:00 To Be Determined Whitefish Bay
40-27
Win
February 24th Sunday 3:00 To Be Determined Elkhorn Purple
40-33
Win

 

7th grade Girls (class of 2018)

The 7th grade girls took 3rd place at the Greenfield Tournament, were Consolation Champions of the Metro South League and took 1st Place at the Oostburg Tournament.

Overall record 20-10    League Record 9-1      Tournament Record 11-8

DATE
DAY
TIME
PLACE
AGAINST
Score
Win/Loss
November 7th Wednseday
7:40
Forest Park Franklin Black (St Louis)
28-15
Won
November 14th Wednseday
6:50
Lincoln Elementary Shoreland Lutheran
30-22
Won
November 14th Wednseday
7:40
Lincoln Elementary Greendale
37-19
Won
November 28th Wednseday
6:00
Forest Park South Milwaukee
24-17
Won
December 1st Saturday
Tourney
Oostburg  Tournament South Milwaukee
15-10
Won
December 1st Saturday
Tourney
Oostburg  Tournament Sheboygan Christian
31-12
Won
December 1st Saturday
Tourney
Oostburg  Tournament Cudahy
21-9
Won
December 1st Saturday
Tourney
Oostburg  Tournament Pius
39-22
Won
December 5th Wednseday
7:40
Forest Park Union Grove (Pic Day)
27-15
Won
December 12th Wednesday
7:40
Lincoln Elementary Lady Bulldogs
27-12
Won
Janurary 9th Wednseday
6:00
Forest Park Oak Creek
31-14
Won
Janurary 12th Saturday
Tourney
Waukesha South Tournament Muskego
23-22
Lost
Janurary 12th Saturday
Tourney
Waukesha South Tournament Waukesha South
29-26
Won
Janurary 12th Saturday
Tourney
Waukesha South Tournament Shoreland Lutheran
20-19
Lost
Janurary 19th Saturday
Tourney
West Allis Tournament Wauwatosa East
29-24
Lost
Janurary 19th Saturday
Tourney
West Allis Tournament St. Roberts
34-5
Won
Janurary 19th Saturday
Tourney
West Allis Tournament Franklin Black
49-8
Won
Janurary 19th Saturday
Tourney
West Allis Tournament New Berlin West
25-23
Lost
January 30th Wednesday
6:50 pm
Forest Park Union Grove
41-35
Lost
February 6th Wednesday
8:30 pm
Forest Park Greendale
28-23
Won
February 13th Wednesday
7:40 pm
Forest Park South Milwaukee
25-16
Won
February 23rd Saturday
Tourney
Greenfield South Milwaukee
31-11
Won
February 23rd Saturday
Tourney
Greenfield Sussex
36-25
Lost
February 23rd Saturday
Tourney
Greenfield Greendale
33-26
Won
March 9th Saturday
Tourney
New Berlin West  Sussex
29-26
Lost
March 9th Saturday
Tourney
New Berlin West  Franklin
29-17
Lost
March 9th Saturday
Tourney
New Berlin West  Waukesha West
29-24
Won
March 16th Saturday
Tourney
Waukesha Tournament DC Everest
34-25
Lost
March 17th Sunday
Tourney
Waukesha Tournament Mukwonago
20-19
Won
March 17th Sunday
Tourney
Waukesha Tournament Onalaska
45-12
Lost

6th grade Boys (class of 2019)

The 6th grade boys took 2nd place in the WYBL League Tournament and 2nd place at the Kettle Moraine Tournament.

Overall record 22-14     League Record 13-3    Tournament Record 9-11   

DATE DAY TIME PLACE OPPONENT SCORE WIN/LOSS
November 11 Sunday 10:00 AM West Allis Central Oconomowoc
38-7
Win
November 11 Sunday 1:00 PM West Allis Central Eisenhower
32-16
Win
November 17 Saturday Tourney New Berlin Eisenhower Eisenhower Gold
25-11
Win
November 17 Saturday Tourney New Berlin Eisenhower Eisenhower Purple
25-12
Loss
November 17 Saturday Tourney New Berlin Eisenhower Brookfield Central
31-7
Loss
November 17 Saturday Tourney New Berlin Eisenhower Greendale
27-17
Loss
November 25 Sunday 10:00 AM West Allis Central Waukesha West
29-14
Win
November 25 Sunday 1:00 PM West Allis Central Waukesha North
42-5
Win
December 8th Saturday Tourney Kettle Moraine Tournament  Kettle Moraine
32-24
Win
December 8th Saturday Tourney Kettle Moraine Tournament  Hartford
37-26
Win
December 8th Saturday Tourney Kettle Moraine Tournament  Hindsale Central
37-26
Loss
December 9 Sunday 1:00 PM West Allis Central Muskego
38-11
Win
December 9 Sunday 2:00 PM West Allis Central Cedarburg
31-15
Win
January 6 Sunday 10:00 AM West Allis Central New Berlin West
20-18
Loss
January 6 Sunday 1:00 PM West Allis Central Shorewood
27-23
Loss (OT)
January  12 Saturday Tourney West Allis Hale Tournament Waukesha South
43-12
Win
January  12 Saturday Tourney West Allis Hale Tournament Brookfield Central
38-21
Loss
January  13 Sunday Tourney West Allis Hale Tournament Cedarburg
38-23
Loss
January 20 Sunday 12:00 PM Whitnal Whitnal
33-25
Win
January 20 Sunday 2:00 PM Whitnal Lake Geneva Badger
27-24
Loss
February 2 Saturday Tourney Sussex Hamilton Tournament Mukwonago
38-12
Loss
February 2 Saturday Tourney Sussex Hamilton Tournament Wauwatosa East
34-18
Win
February 2 Saturday Tourney Sussex Hamilton Tournament Franklin
34-23
Loss
February 3 Sunday 8:00 AM New Berlin West Union Grove
38-21
Win
February 3 Sunday 10:00 AM New Berlin West Waterford White
44-20
Win
February 16 Saturday Tourney Wauwatosa West Wauwatosa East
33-26
Loss
February 16 Saturday Tourney Wauwatosa West Wauwatosa West
31-18
Loss
February 16 Saturday Tourney Wauwatosa West Waukesha Suth
35-26
Win
February 17 Sunday 9:00 AM Pius Greenfield
39-20
Win
February 17 Sunday 11:00 AM Pius Nicolet
49-4
Win
March 3 Sunday 8:00 AM Whitnal West Allis Central
25-7
Win
March 3 Sunday 10:00 AM Whitnal Union Grove
44-17
Win
March 10 Sunday Tourney WYBL Tourney Waukesha North
27-5
Win
March 10 Sunday Tourney WYBL Tourney Cedarburg
29-5
Win
March 10 Sunday Tourney WYBL Tourney Kettle Moraine
33-22
Win
March 10 Sunday Tourney WYBL Tourney Lake Geneva Badger
29-24
Loss

6th grade Girls (class of 2019)

Overall record 3-26    League Record 1-9      Tournament Record 2-17

Date
Day
Time
Place
Against
Score
Win/Loss
12/1/12
Saturday
Tourney Oostburg Oostburg
29-9
Loss
12/1/12
Saturday
Tourney Oostburg South Milwaukee
23-6
Loss
12/1/12
Saturday
Tourney Oostburg Luxemburg
64-4
Loss
12/1/12
Saturday
Tourney Oostburg Nicolet
50-6
Loss
12/4/12
Tuesday
7:10 pm
Yorkville #1 Franklin Black (Marx)
42-2
Loss
12/11/12
Tuesday
7:40 pm
Yorkville #2 Whitnall
32-17
Loss
12/15/12
Saturday
Tourney Jefferson Sauk City
38-10
Loss
12/15/12
Saturday
Tourney Jefferson Fort Atkinson
20-12
Loss
12/15/12
Saturday
Tourney Jefferson Kettle Moraine
27-10
Win
1/8/13
Tuesday
6:50 pm
Yorkville #2 Union Grove
37-8
Loss
1/15/13
Tuesday
6:50 pm
Yorkville #1 Muskego
26-15
Loss
1/19/13
Saturday
Tourney
Oak Creek Greenfield
32-12
Loss
1/19/13
Saturday
Tourney
Oak Creek Wauwatosa East
50-11
Loss
1/19/13
Saturday
Tourney
Oak Creek New Berlin Eisenhower
28-10
Loss
1/22/13
Tuesday
8:00 pm
Yorkville #2 Cudahy
24-10
Loss
1/29/13
Tuesday
6:50 pm
Yorkville #1 Waterford
28-22
Win
2/2/13
Saturday
Tourney South Milwaukee Oak Creek
23-5
Loss
2/2/13
Saturday
Tourney South Milwaukee Greenfield
35-10
Loss
2/2/13
Saturday
Tourney South Milwaukee Nicolet
31-5
Loss
2/10/13
Sunday
Tourney Sheboygan Falls Sheboygan Falls
23-15
Loss
2/10/13
Sunday
Tourney Sheboygan Falls Port Washington
14-12
Win
2/10/13
Sunday
Tourney Sheboygan Falls Oostburg
35-15
Loss
2/12/13
Tuesday
6:00 pm
Yorkville Franklin Gold
25-21
Loss
2/12/13
Tuesday
6:50 pm
Yorkville Waterford
25-16
Loss
2/19/13
Tuesday
6:50 pm
Yorkville Greendale
26-12
Loss
2/23/13
Saturday
Tourney Wauwatosa Wauwatosa East
32-7
Loss
2/23/13
Saturday
Tourney Wauwatosa Wauwatosa West
24-14
Loss
2/23/13
Saturday
Tourney Wauwatosa Nicolet
18-14
Loss
3/12/13
Tuesday
7:00 pm
Yorkville South Milwaukee
37-14
Loss

5th grade Boys (class of 2019)

The 5th grade boys where Consolation Champions in the Whitnall Tourney, too 1st place at the Spring Jam Tournament at Center Court and took 2nd place at the Waukesha West Tournament.

3

2

Boys 5th grade 2012-2013 team

1

Overall record 19-15    League Record 11-5      Tournament Record 8-10

Date
Day
Time
Place
Against
Score
Win/Loss
11/18/12
Sunday
10:00 am
New Berlin West
16-14
Loss
11/18/12
Sunday
1:00 pm
Oconomowoc
20-13
Loss
12/1/12
Saturday
Tourney
Oak Creek Greendale
32-20
Loss
12/1/12
Saturday
Tourney
Oak Creek East Troy
40-12
Loss
12/1/12
Saturday
Tourney
Oak Creek Oak Creek
20-19
Loss
12/2/12
Sunday
9:00 am
Pius Germantown
29-15
Won
12/2/12
Sunday
11:00 am
Pius Frarnklin
23-20
Loss
12/15/12
Saturday
Tourney
Whitefish Bay Cedarburg Orange
36-27
Loss
12/15/12
Saturday
Tourney
Whitefish Bay Elkhorn
57-29
Loss
12/15/12
Saturday
Tourney
Whitefish Bay Whitnall
36-28
Loss
12/16/12
Sunday
1:00 pm
Pius Greenfield
23-15
Won
12/16/12
Sunday
3:00 pm
Pius Nicolet
39-24
Loss
1/6/13
Sunday
9:00 am
West Allis Central Waterford
36-23
Loss
1/6/13
Sunday
11:00 am
West Allis Central Westosha Central
40-4
Won
1/12/13
Saturday
Tourney
Nathan Hale Blitz
40-19
Loss
1/12/13
Saturday
Tourney
Nathan Hale Brookfield Central
29-24
Loss
1/13/13
Sunday
Tourney
Nathan Hale Union Grove
17-13
Won
1/20/13
Sunday
12:00 pm
New Berlin West Union Grove
34-28
Won
1/20/13
Sunday
2:00 pm
New Berlin West Lake Geneva Badger
35-31
Won
1/26/13
Saturday
Tourney
Waukesha West Waukesha West
28-12
Won
1/26/13
Saturday
Tourney
Waukesha West Waukesha North
38-17
Won
1/26/13
Saturday
Tourney
Waukesha West Wauwatosa West
32-22
Loss
1/27/13
Sunday
10:00 am
West Allis Central Muskego White
38-12
Won
1/27/13
Sunday
12:00 pm
West Allis Central Muskego Black
34-23
Won
2/10/13
Sunday
10:00 am
TBD Waukesha North
32-16
Won
2/10/13
Sunday
1:00 pm
TBD Mukwonago Gold
28-14
Won
2/24/13
Sunday
9:00 am
TBD Wauwatosa West
27-24
Won
2/24/13
Sunday
11:00 am
TBD New Berlin West
40-18
Won
3/3/13
Saturday
Tourney
Center Court Muskego Black
34-21
Won
3/3/13
Saturday
Tourney
Center Court Richfield Concordia
29-18
Won
3/3/13
Saturday
Tourney
Center Court Arrowhead
34-26
Won
3/24/13
Sunday
Tourney
Whitnall South Milwaukee
46-21
Loss
3/24/13
Sunday
Tourney
Whitnall NB Eisenhower
53-29
Won
3/24/13
Sunday
Tourney
Whitnall Whitnall
49-34
Won

5th grade Girls (class of 2019)

Overall record 3-10    League Record 2-8     Tournament Record 1-2

Date
Day
Time
Place
Against
Score
Win/Loss
12/1/12
Saturday
12:10 pm
Ben Franklin Franklin Black
37-2
Loss
12/8/12
Saturday
12:10 pm
Ben Franklin Whitnall
22-8
Loss
12/15/12
Saturday
10:30 am
Ben Franklin Cudahy
18-10
Loss
1/12/13
Saturday
8:50 am
Ben Franklin South Milwaukee
24-1
Loss
2/2/13
Saturday
8:50 am
Ben Franklin Greenfield
20-2
Loss
2/2/13
Saturday
9:40 am
Ben Franklin Nicolet
20-4
Loss
2/9/13
Saturday
10:30 am
Ben Franklin New Berlin West
10-9
Win
2/23/13
Saturday
TBD
Ben Franklin Oak Creek
26-17
Loss
2/24/13
Sunday
Tourney
Greenfield Cudahy
11-4
Loss
2/24/13
Sunday
Tourney
Greenfield Greenfield
12-7
Win
2/24/13
Sunday
Tourney
Greenfield Nicolet
28-6
Loss
3/2/13
Saturday
8:00 am
Ben Franklin Greenfield
11-5
Loss
3/16/13
Saturday
10:30 am
Ben Franklin New Berlin West
12-8
Win

4th grade Boys (class of 2020)

The 4th grade boys took 2nd place at the Nathan Hale Shootout and 2nd place at the Oak Creek Tournament.

Overall record 20-12    League Record 11-5      Tournament Record 9-7

DATE
DAY
TIME
PLACE
AGAINST
SCORE
WIN/LOSS
November 18th Sunday 9am New Berlin West Hartford
28-21
Loss
November 18th Sunday 11am New Berlin West New Berlin West
26-25
Win
December 1st Saturday Tourney Oak Creek Oak Creek
28-19
Win
December 1st Saturday Tourney Oak Creek Muskego
36-6
Win
December 1st Saturday Tourney Oak Creek Waterford
22-16
Loss
December 2nd Sunday 1pm Pius Pewaukee
44-6
Loss
December 2nd Sunday 3pm Pius Germantown
35-28
Loss
December 16th Sunday 9am Pius Mukwonago
25-19
Win
December 16th Sunday 11am Pius Kettle Moraine-Blue
25-21
Loss
January 6th Sunday 9am West Allis Central Burlington
35-6
Win
January 6th Sunday 11am West Allis Central Nicolet
33-10
Win
January 12th Saturday Tourney Nathan Hale Muskego
39-7
Win
January 12th Saturday Tourney Nathan Hale Homestead
27-12
Win
January 13th Sunday Tourney Nathan Hale West Allis Central
31-18
Win
January 13th Sunday Tourney Nathan Hale Mequon
23-21
Win (OT)
January 13th Sunday Tourney Nathan Hale Whitnall
24-16
Loss
January 20th Sunday 10am Whitnall Franklin
27-18
Win
January 20th Sunday 11am Whitnall Westosha Central
34-15
Win
January 27th Sunday 9am Pius New Berlin Ike-2
17-14
Loss
January 27th Sunday 11am Pius Elkhorn
25-4
Win
February 2nd Saturday Tourney Sussex Hamilton Sussex
25-12
Loss
February 2nd Saturday Tourney Sussex Hamilton Menomonee Falls
16-12
Win
February 2nd Saturday Tourney Sussex Hamilton Grafton
20-15
Loss
February 9th Saturday Tourney Oconomowoc Oconomowoc
21-18
Loss
February 9th Saturday Tourney Oconomowoc Brookfield Central
26-12
Win
February 9th Saturday Tourney Oconomowoc Kettle Moraine
42-15
Loss
February 10th Sunday 8am Pius Sussex-White
25-24
Win
February 10th Sunday 10am Pius Waukesha West
29-27
Win
February 24th Sunday 9am Pius Oak Creek
18-16
Win
February 24th Sunday 11am Pius Hartford
34-19
Win
March 10th Sunday Tourney WYBL Tourney Pewaukee
17-7
Win
March 10th Sunday Tourney WYBL Tourney Oak Creek
20-19
Loss